ГоловнаРеєстраціяВхід Відділ освіти Бобринецької РДА
Вівторок, 02.06.2020, 19:52
Форма входу
Меню сайту

Календар
«  Червень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Освітянські сайти
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Сьогодні сайт відвідали ostapenko408

Пошук

Бобринецька районна організація профспілки працівників освіти і науки України


Девіз: "З добром до людей"
Цесарська Лариса Наумівна

Голова Бобринецької районної організації профспілки працівників освіти і науки України, 
Нагороджена нагрудним знаком ФП України "Профспілкова відзнака",  Заслужений працівник профспілки працівників освіти і науки України "Золота відзнака". 

Загальний стаж роботи - 41 рік

На даній посаді - 15 років

Контактний телефон/факс (05257)3-40-10

   Бобринецька районна організація профспілки працівників освіти і науки України налічує 1120 членів профспілки, об'єднаних в 35 первинних профспілкових організацій (з них 7 - малочисельні).
   Визначною в діяльності райкому профспілки є захисна функція, яка в першу чергу реалізується через трьохсторонню угоду між відділом освіти Бобринецької районної державної адміністрації, міською радою та райкомом профспілки працівників освіти і науки України з соціальних питань, укладеної у відповідності з вимогами Закону України "Про колективні договори і угоди".
   Райком профспілки принципово відстоює конституційні права освітян на працю та її оплату. Для цього проводилися збори з підтримки загальнонаціональних акцій протесту дій ЦК та ОК профспілки, організовувались зустрічі з керівниками району, збори, пікетування, мітинги, страйки.
   Через листи, заяви, телеграми привертається увага Президента, Уряду, депутатів всіх рівнів, місцевої влади до невиконання у повному обсязі Закону України «Про освіту».
   Райком профспілки взаємодіє з органами державного управління в рамках соціального партнерства в законодавчому полі України шляхом переговорів в інтересах працівників галузі, бере участь у формуванні районного та місцевого бюджетів. Голова райкому профспілки Цесарська Л. Н. - член бюджетної комісії районної ради, голова Громадської ради при Бобринецькій районній державній адміністрації, голова комісії відділу освіти по соціальному страхуванню з тимчасової втрати працездатності.
   Працівники освітніх закладів Бобринецького району свідомо об'єдналися у спілку, щоб зміцнити свою професійну солідарність, взаємодопомогу, співпрацю профспілкових організацій.
   Питання соціального захисту працівників систематично виноситься на обговорення пленумів, засідань президії, активів. Про важливість їх розгляду свідчить той факт, що у роботі пленумів беруть участь голова РДА, голова районної ради, міський голова, головний лікар ЦРЛ, головний лікар СЕС, директор ВДФСС по ТВП.
   Всі заклади освіти уклали колективні договори, які зареєстровані, а при змінах у чинному законодавстві до них вносяться доповнення. Цьому передувала велика робота: проведені семінари з усіма головами профкомів і профорганізаторами, постійно надається методична допомога. На профспілкових зборах і пленумах райкому начальник відділу освіти, директори шкіл звітують про виконання взятих зобов'язань.
   Розуміючи важливість того, щоб у радах народних депутатів були представники освіти, райком профспілки напередодні провів нараду, на якій розглянув питання про участь профспілкових організацій у виборах до районної ради, місцевої і сільських рад народних депутатів. У результаті виборів до міської ради обрано 8 депутатів, до районної ради 10 депутатів, до сільських рад - 41 депутат. 2 освітянки обрано головами сільських рад.
   Беручи активну участь у роботі депутатських комісій, депутатських груп, депутати-освітяни відстоюють інтереси своїх колег, гостро ставлять питання перед владними структурами щодо поліпшення умов життя працівників, брали участь у прийнятті 20 районних програм розвитку освіти.
   Одним із перспективних напрямів райком профспілки вважає роботу з навчання профспілкових кадрів: виїзні семінари, семінари-практикуми, обмін досвідом роботи.
   В районі накопичено кращий досвід роботи за різними напрямками: НВК «Бобринецька гімназія - ЗШ І-ІІІ ступенів №1», Бобринецькі ЗШ № 3, 4, 5, Новоградівська ЗШ, Куйбишівська ЗШ, Федіївська ЗШ, Чарівненська ЗШ, Тарасівська ЗШ, Василівська ЗШ, Будинок дитячої творчості, відділ освіти, школа-інтернат, дошкільні зклади №1, 2 м.Бобринця.
   Райком профспілки систематично інформує первинні організації про роботу ЦК, обкому, райкому профспілки, водночас домагаючись посилення відповідальності профспілкових кадрів за виконання рішень вищих профспілкових органів.
   Районний комітет профспілки складається із 41 чоловіка. У президії райкому - 7 чоловік, 6 із них працює на громадських засадах. 5 членів президії очолюють комісії: соціального захисту, організаційно-масова, охорони праці, житлово-побутова, культурно-масова.
   Організаторська робота президії райкому профспілки спрямована на вирішення програмних завдань районної організації профспілки по забезпеченню соціального захисту працівників, організаційного і фінансового зміцнення, удосконалення форм і методів внутріспілкової діяльності.
   З цією метою президією, комісією по соціальному захисту (голова Компанієць Л. К.) вживалися заходи щодо забезпечення реалізації гарантій, передбачених ст. 57 Закону України «Про освіту», зокрема, вчасної і в повному обсязі виплати заробітної плати, винагороди за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов'язків, ведення переговорів, укладанню колдоговорів і угод згідно з діючим законодавством та положеннями районної, обласної і Галузевої Угод.
   Виходячи з того, що соціально-економічне становище більшості працівників галузі через незадовільне фінансування освіти викликає стурбованість, президія райкому профспілки орієнтувала профком і профорганізації на посилення контролю за реалізацією законів та урядових постанов, особливо з питань оплати праці та надання державних гарантій працівникам освіти.
   З метою вирішення цих питань президія райкому профспілки неодноразово зверталась з доповідними записками до голів районної ради та районної державної адміністрації, міського голови, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів.
   На серпневих нарадах працівників освіти району, пленумах, конференціях готувались та направлялись звернення до вищих органів державної влади з проблем оплати праці за єдиною тарифною сіткою та щодо порушення конституційних прав працівників, що працюють в сільській місцевості, про пенсійне забезпечення в розмірі 80-90 %від заробітної плати та окремих положень нової пенсійної реформи, а саме зміни терміну виходу на пенсію за віком та інше.
   Президія райкому профспілки від імені профактиву зверталася до обкому профспілки, а вони в свою чергу направляли звернення до вищих посадовців державної влади, керівництва ФПУ, ЦК профспілки з приводу унеможливлення сприйняття ініціатив Мінфіну України щодо практичної руйнації освіти особливо у сільській місцевості шляхом закриття шкіл, дошкільних, позашкільних закладів без згоди громади, підвищення педагогічного навантаження вчителям, збільшенням кількості учнів у класах і групах, висловили категоричний протест проти дискримінаційних підходів влади у ставленні до освітян, не дивлячись на те, що 2011 рік оголошений Президентом України Роком освіти.
   Президія, комісія по охороні праці (голова Бугаєва І. В.) проводить цілеспрямовану роботу по вивченню стану охорони праці, безпеки життєдіяльності, дотримання Закону України «Про охорону праці», виконання трьохсторонньої угоди між відділом освіти і науки Бобринецької РДА, міською радою і райкомом профспілки працівників освіти і науки України в частині забезпечення виконання заходів з охорони праці.
   У районному громадському огляді-конкурсі стану умов і охорони праці в рамках Всеукраїнського огляду на протязі останніх 5 років визнано переможців:
Бобринецька ЗШ І-ІІІ ст. №5 (директор Богданова А.Є., голова профкому Могиленко Н.С.);

НВК «Бобринецька гімназія - ЗШ І—ІІІ ст. №1» (директор Карпук В. В., голова профкому Компанієць Л.К.).
   На обласному рівні відзначено позитивну роботу Бобринецької ЗШ І-ІІІ ст. №5, школи-інтернату. Систематично проводяться навчання директорів, їх заступників та голів профкомів і профорганізаторів.
   Президія райкому профспілки, комісія по культурно-масовій та спортивній роботі (голова Джегалюк А. Л.) приділяють увагу питанням вдосконалення захисту духовних інтересів працівників, ветеранів педагогічної праці, розвитку культурно-масової, спортивно-масової роботи, пропаганди здорового способу життя.
   Фізкультурно-оздоровча та спортивно-масова робота в профспілкових колективах займає чільне місце: велопробіг, шахово-шашкові турніри, футбол, міні-футбол, крос, баскетбол, волейбол. Такий напрям роботи сприяє фізичному гарту і психологічному розвантаженню.
   За сприянням комісії по культурно-масовій та спортивній роботі райкому профспілки в колективах шкіл, дошкільних та позашкільних закладах проводяться творчі звіти художніх колективів, конкурси, виставки під рубрикою «Світ захоплень освітян».
   Районні огляди-конкурси проводяться щорічно під девізами «Освітянські таланти Бобринеччини», «Осіннє розмаїття освітянських талантів» та інше. Активними щороку є профорганізації Бобринецьких шкіл №1, З, 4, 5, школи-інтернату, Тарасівської, Федіївської, Сугокліївської, Свердловської шкіл, БДТ.
   Високу виконавську майстерність на І обласному (заключному) огляді-конкурсі у 2010 році «Освітянські самоцвіти Кіровоградщини», який проходить під девізом «Від землі, від роси, від родини» продемонстрували колективу Будинку дитячої творчості та окремі виконавці Бобринецької ЗШ №5 (Горевич С. М.) і Свердловської ЗШ (Ткаченко О. М.), які зайняли І місце. Команда освітян району щорічно бере участь у обласних туристсько-спортивних зльотах, отримуючи перемоги у окремих конкурсах.
   Робота з ветеранами педагогічної праці завжди в полі зору профактиву району. Вони є частими гостями в колективах, зустрічаються з молодими спеціалістами, діляться з ними досвідом з різних питань педагогічної діяльності та участі у громадській роботі.

   Вже стало традицією вітати ветеранів з ювілейними датами через районну газету «Честь хлібороба», відвідування та поздоровлення вдома.
   Певну роботу президія райкому профспілки проводить спільно з відділом сім'ї, молоді і спорту районної державної адміністрації, РК бюджетних установ по підготовці і проведенню конкурсу «Жінки Бобринеччини», який став традиційним. Всі учасники отримують грамоти і подарунки. 
   Відповідно до Концепції ЦК профспілки щодо роботи з профактивом і кадрами президія райкому профспілки проводила роботу по навчанню новообраних голів профкомів і профорганізаторів. Для них проводилися семінари і цілеспрямована індивідуальна робота. Учасники семінарів отримували методичні матеріали, інформаційні вісники з питань оргмасової роботи, соціального та правового захисту.
   Щороку з вересня по грудень відповідно до п. 46 Статуту Профспілки відбуваються звітні збори у 35 первинних профспілкових організаціях. Активну участь у зборах беруть члени президії та члени райкому профспілки.
   У первинних профорганізація Новоградівської ЗШ, Бобринецьких ЗШ № 1, 3, 4, 5, школі-інтернаті, Куйбишевській, Тарасівській, Василівській, Буховецькій, Олексіївській та інших ЗШ збори проходять при активній участі членів профспілки, з конструктивним обговоренням звітних доповідей, пропозиціями на адресу місцевих органів влади, вищих профспілкових органів тощо.
   На звітних зборах в більшості первинних організацій вносяться пропозиції до колективних договорів навчальних закладів, про організаційне зміцнення профспілки, використання в повній мірі прав і повноважень, наданих Законом України про профспілки, посилення заходів щодо мотивації профспілкового членства, соціальний захист членів профспілки тощо.
   Члени профспілки на звітних зборах висловлювали ряд пропозицій і критичних зауважень, зокрема:
=> про підвищення заробітної плати працівникам освіти;
=> про забезпечення вчителів путівками на санаторне лікування в санаторії-профілакторії під час проходження курсової перепідготовки при обласному інституті післядипломної педагогічної освіти;
=> про здешевлення путівок в оздоровчі табори для дітей членів профспілки тощо.
   Президія райкому профспілки, надаючи особливого значення роботі по реалізації пропозицій і критичних зауважень, висловлених членами профспілки на звітних зборах, проявляють оперативність і дієвість. По більшості пропозицій рішення приймаються відразу, по інших направляються листи, доповідні записки, звернення до органів влади всіх рівнів, вищих профспілкових органів.
   Згідно Статуту двічі на рік проводяться пленуми райкому профспілки, на які виносяться важливі питання профспілкового життя. У період між пленумами проводяться зазвичай 7 засідань президії райкому профспілки.
   До підготовки матеріалів на засідання президії залучаються і члени президії, і члени райкому профспілки.
   Постійно на контролі президії райкому профспілки знаходяться питання роботи з листами і заявами працюючих.
   Президія райкому профспілки продовжує працювати над виконанням завдань VII з'їзду Профспілки працівників освіти і науки України, постановами 19-х районних і обласних звітно-виборних конференцій, основних напрямків діяльності обласної та районної організацій профспілки на 2010-2015 роки, заходів по виконанню пропозицій і критичних зауважень, висловлених делегатами конференцій, членами профспілки на звітних зборах, пленумах.
   Профспілкові комітети спільно з дирекцією велику увагу приділяють створенню в освітніх установах атмосфери творчості і наснаги для вчителів, спокою -для батьків, світлої казки - для вихованців. Це колективи однодумців, сплав життєвої мудрості і запалу молодості. А кожний окремо - професіонал своєї справи, творча особистість, генератор творчих ідей. Завдяки співпраці директора і голови профкому, профорганізатора відчутний і здоровий клімат і взаєморозуміння. Це колективи Бобринецьких ЗШ № 1, 3, 4, 5, Куйбишівської, Новоградівської, Василівської, Веселівської, Бобринківської, Тарасівської, Витязівської, Буховецької, Володимиро-Іллінської, Верхньоінгульської, Олексіївської, Сугокліївської, Костомарівської, Свердловської, Миколо-Бабанської, Федіївської, Червонопільської, Мирнівської, Кетрисанівської, Червонозорівської ЗШ, школи-інтернату та інші.
   Райком профспілки приділяє велику увагу інформаційному забезпеченню своєї діяльності через засоби масової інформації. Усі значні заходи, рішення, які приймаються, доводяться до відома членів профспілки через газети «Честь хлібороба», «Освітянське слово», «Народне слово», "Діалог", "Кіровоградська правда" 
   Райком профспілки щороку проводить підсумки конкурсу на майстерне виконання висвітлення діяльності первинних профспілкових організацій. Переможці отримують подяки і подарунки.
   Особливою увагою оточені в районі молоді педагоги. На серпневій конференції кожному молодому вчителю райком профспілки працівників освіти, відділ освіти вручають матеріальну допомогу.    Для молодих спеціалістів працює клуб «Паросток», де молоді спеціалісти мають змогу спілкуватися, обмінюватися думками, що сприяє кращій адаптації в освітянських колективах. Дирекція та профспілкові комітети шкіл, в які направлені на роботу молоді вчителі, всіляко сприяють створенню для них належних житлово-побутових умов.
   Традиційними стали в районі зльоти для молодих вчителів та конкурси «Міс Освітянка» та «Містер Освітянин». А на обласних зльотах молоді спеціалісти неодноразово отримували перемоги, за що нагороджені грамотами і цінними подарунками.
   2003 рік - Шкробіт Олена Олексіївна, вчителька англійської мови Тарасівської ЗШ - «Міс Освітянка».
   2004 рік - Кунашенко Наталія Григорівна, педагог-організатор НВК «Бобринецька гімназія - ЗШ І-ІІІ ст. №1» - «Міс Освітянка».
   2008 рік - Бібік Наталія Володимирівна, вчитель НВК «Бобринецька гімназія - ЗШ І-ІІІ ст. №1» - «Міс Степова красуня».
   2010 рік - Стороженко Людмила Петрівна, вчитель української мови та літератури Сугокліївської ЗШ - «Міс Освітянка». 
   2013 рік - Роман Ігор Володимирович, вчитель фізичного виховання Костомарівської ЗШ - відзначений спеціальним призом Федерації профспілок області.
   Неодноразово молоді освітяни отримували титули «Міс Оригінальність», «Міс Чарівність», «Міс Обдарованість».
   Серед лауреатів премії імені І. Г. Ткаченка вчитель НВК Кунашенко Н.Г., вчитель Олексіївської ЗШ Байда В.В.
   Бобринецька районна організація профспілки працівників освіти і науки зберегла свою єдність, здатна вирішувати питання, які стоять перед нею. Працівники галузі вірять у свою профспілку, бачать у ній захисника своїх прав і інтересів.

Наша адреса:

27200

Кіровоградська область

місто Бобринець

вулиця Орджонікідзе, 80

телефон: (05257)3-40-10

факс: 3-40-10

  Бобринецька РДА © 2020
Зробити безкоштовний сайт з uCoz